REJSY MORSKIE

REJSY CHORWACJA 

NASZ JACHT

KURSY ŻEGLARSKIE

REZERWACJA I KONTAKT

BAZA WIEDZY

DO POBRANIA

PŁATNOŚCI

SZKOLENIA ŻEGLARSKIE

SZKOLENIA MOTOROWODNE

GALERIA

POŁĄCZENIA LOTNICZE i

AUTOKAROWE

POLITYKA PRYWATNOŚCI

POGODA W CHORWACJI

POLITYKA COOCIS

BLOG

FAQ

KONTAKT DO ORGANIZATORA:

 

ANDREAS GRAZ   

tel : +49 1727841870 

e- mail: info@graz-web.de 

 DO POBRANIA  

 PŁATNOŚCI     

 SZKOLENIA ŻEGLARSKIE 

 SZKOLENIA  MOTOROWODNE

 GALERIA  

 POŁĄCZENIA LOTNICZE i 

 AUTOKAROWE 

 POLITYKA PRYWATNOŚCI  

 POGODA W CHORWACJI 

 POLITYKA COOCIS 

 BLOG  

 FAQ 

Chorwacja jest liderem w utrzymaniu dobrostanu Morza Adriatyckiego, omywającego jej zachodnie wybrzeże wraz z obszernym archipelagiem wysp i małych, nie zamieszkanych wysepek. W śród których położonych jest kilka parków widokowych - przyrodniczych oraz Parków Narodowych nietkniętych działalnością człowieka, będących na liście UNESCO. Tam też można znaleźć liczne, malownicze zatoki z kryształowo czystą wodą i dnem naturalnie wysypanym białym grysem, gdzie widoczność sięga 50 metrów.  

Liczne gatunki fauny i flory Chorwacji znalazły tam odpowiednie warunki rozmnażania się i nieskrępowanego wzrostu.


W wodach Chorwackich rozmnaża się samoistnie, bez ingerencji człowieka około 500 gatunków i podgatunków ryb oraz skorupiaków.

Coroczne badania wskazują na pojawianie się nowych gatunków fauny i flory.  W tych wyśmienitych warunkach polow ryb w Chorwacji zyskał dużą popularność w całej Europie i poza nią a miejscowa ludność w podzięce za hojne dary morza doczekała się pięknych tradycji i mega widowiskowych obrzędów ludowych związanych z morzem i połowem ryb.

Doroczny świąteczny tydzień z tej okazji, odbywa się co roku we wrześniu. Otwiera go bardzo, bardzo uroczyście parada rybaków, wędkarzy i ludzi morza w ogóle. Obcowanie człowieka w takim nieskazitelnym środowisku przyprawia o błogostan i daje dobry powód żeglarzom rejsów morskich w  Chorwacji aby radować się wspólnie z autochtoniczną ludnością Chorwacji. Jeśli chcecie odwiedzić te wszystkie piękne, rybo nośne miejsca w Chorwacji z Żeglarzem Morskiem, pokażemy je Wam w jednym celu, aby złowić wspólnie dużo ryb i wywołać tym uśmiech radości na Waszych twarzach, Czy jesteście na to zdecydowani? Połw ryb w Chorwacji popularyzuje sama pani Prezydent oraz premier Chorwacji zachęcając do utrzymania dobrostanu Adriatyku dla przyszłych pokoleń, jako skarbu narodowego Chorwatów.

Polow ryb

Łowiska w Chorwacji, gatunki ryb, przynęty, licencje połowowe 

wiazanie haczyka na rybr

 

zdejmowanie ryby z haka na łodzi

 

 

ryba z kuszy kobieta

 

Urzędy rybackie w Chorwacji wydają za opłatą na miejscu

Licencje na połow ryb w Chorwacji,

można je uzyskać w Urzędach Miejskich w dziale rybołówstwa i rolnictwa lub tutaj
 
 

 

 
 
 
 

 

 
 
pod linkiem powyżej można uzyskać licencje na polow ryb w Chorwacji, jeszcze przed wyjazdem z Polski. Oprócz jedno lub kilkudniowych pozwoleń, można zakupić także roczny karnet uprawniający do połowu ryb w Chorwacji.
 
Podczas zakupu pozwolenia drogą elektroniczną na połow ryb w Chorwacji system automatycznie przydzieli nam numer seryjny wydanej karty. Po dokonaniu zapłaty, na adres poczty elektronicznej wysłany zostanie e-mail potwierdzający zakupienie pozwolenia wraz z niepowtarzalnym numerem seryjnym zakupionej karty.
 

 

polow ryb w chorwacji uroczysta parada swieto ludzi morza wedkarzy i rybakow
polow ryb w chorwacji doroczne swieto dni morza i wedkarzy

Polow ryb w Chorwacji wyłonił swojego lidera wśród kursantów Żeglarza Morskiego. W 2012 roku Pan Adam z Krakowa, będąc na kursie żeglarskim w sierpniu złowił  tuńczyka o wadze 41,5 kg - zdjęcie obok. Mamy to miejsce zaznaczone na mapie a spreparowana czaszka w charakterze trofeum jest wyeksponowana w kambuzie jachtu.

  • Powyżej sprawdzony zestaw do połowu sardynek.

Miedzy innymi z tego powodu połow ryb w Chorwacji jest możliwy ale jest limitowany do 5 kg dziennie na osobę. Szczególne obfitujące w ryby łowiska, są lokalną tajemnicą, niechętnie zdradzaną komukolwiek. Żeglarz morski posiada zezwolenie na połów ryb a na wyposażeniu wszystkich jachtów odpowiedni sprzęt wędkarski  do profesjonalnego połowu ryb, uzbrojone wędki dla wszystkich chętnych. Echosonda widzi każdą rybę lub ławice ryb, jej wielkość i zasobność, głębokość żerowania, niemal z przepisem na jej przyrządzenie :)).

Dobrostan Adriatyku w jego Chorwackiej części napawa dumą i zachęca do utrzymania tego narodowego skarbu w nieskazitelnej formie dla przyszłych pokoleń, to motto wielu wystąpień miejscowych włodarzy na forum międzynarodowym. Umiejętna reklam posiadanych pogactw naturalnych przynosi doskonałe efekty.

Przemysł turystyczny jest dominującą dziedziną w budżecie Chorwacji a rybołówstwo i wędkarstwo jest ważną częścią lokalnej kultury i źródłem utrzymania części społeczeństwa Chorwacji. 

polow ryb w chorwacji morszczuka ma biale soczyste mieso i malo osci
polow ryb w chorwacji najsmaczniejsze sa cieple  swierze wedzone szprotki
polow ryb w chorwacji  dostarcza wielu pozytywnych wrazen a okon morski wielu doznan smakowych
polow ryb w chorwacji dorada to jest drozsza od innych ryb ale warta kazdej ceny ze wzgledow smakowych i odzywczych
polow ryb w chorwacji dostarcza emoci i adrenaliny
polow ryb w chorwacji zlapanie duzej ryby to ciezkie zajecie i duza satysfakcja
polow ryb w chorwacji sardynki z grilla to pyszna przekaska
polow ryb w chorwacji katalog ryb morskich w chorwacji

Połów ryb w chorwacji Merlin na haku

zdjecia robione przez kamere pod jachtem duza ryba na haku

Polow ryb w chorwacji Duza-ryba-a-hak-blisko

Ryba sporych rozmiarów skacze ponad lustro wody

Załoga śpi ale kapitan rejsy Chorwacja czuwa i ryba będzie czekała na stole, już oporządzona, więc jeśli lubisz łowić, wpadnij do nas, znamy świetne miejsca i mamy dla Ciebie sprzęt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podstawą połowu ryb na morzu jest odpowiedni sprzęt, .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chorwacja rejsy wiemy że sprzęt to jedna z podstaw do skutecznego połowu ryb, dlatego dla żeglarzy rejsy Chorwacja mamy wszystko

 

 

Mała czy duża ryba morska, każda smaczna i zdrowa.

 

 

2014 

 

 

Ławica Tuńczyka pod jachtem. 

Widzimy to na ekranie plotera  już stoimy, wędki w ruch i wyciągamy kolacje

 

 

kobieta kusza dwie ryby!

 

Polow rybw Chorwacji jest spektakularny

Kursantka rejsy morskie w Chorwacji złapała kolacje .Ładna sztuka ryby starczy dla wszystkich inni też łowią

 

 

Żeglarka rejsy Chorwacja i jej pierwsza ryba w zyciu

Polow ryb w Chorwacji to domena Żeglarza Morskiego, który zna najlepsze łowiska w Chorwacji, poniżej dzieli się swoją wiedzą z zainteresowanymi czytelnikami witryny

  1. Polow ryb w Chorwacji na półwyspie Peljesac należy do popularnych łowisk obfitych w ryby, miejscowi restauratorzy podają je z bardzo znanym w świecie miejscowym winem Dingac, my też tak zróbmy, smaki te idealnie uzupełniają się, dając rozkosz podniebieniu i kolejny powód by radować się, takie są rejsy morskie.

  2. Polow ryb w Chorwacji na wyspie Mljet - wyjątkowo piękne miejsce o którym ludność autochtoniczna powiada, że jest to dziewiczy raj na ziemi i nie ma w tym przesady. Również wyspa Korcula  jest miejscem gdzie polow ryb w Chorwacji będzie udany. Wizyta w tym miejscu jest programem  obowiązkowym nie tylko ze względów wędkarskich, to piękne miejsce, warte jednego dnia wakacji aby radować się, nacieszyć oczy okolicą i świętować, ciesząc nasze kubki smakowe miejscowymi przysmakami, wybornie dojrzałym winem i własnoręcznie złowiona rybą.

  3. Polow ryb w Chorwacji na wyspie Solta słynie z tego, że w pobliżu miejsca gdzie obecnie znajduje się marina, ryby łowił Rzymski cesarz Dioklecjan, ponoć z dobrym skutkiem. Żeglarz morski zna to miejsce i poleca swoim żeglarzom białe mięsko ryby z grilla do dobrego wina przy kolacji.

  4. Polow ryb w Chorwacji na wyspach Vis i Bisevo nie trzeba szczególnie zachwalać, gdyż jest to ulubione od zawsze, miejsce wielu żeglarzy, zwłaszcza tych wędkujących. Wyspy te, są położone z dala od lądu kontynentalnego, oddzielone od niego, zatokami, cieśninami w których zerują na ławicach mniejszych ryb tuńczyki. 

Można tu się zasadzić skutecznie na największe okazy ryb na całym Adriatyku.

Połow ryb w Chorwacji załogi Żeglarza Morskiego w tym właśnie miejscu w 2016 roku zakończył się złowieniem Żaglicy o wardze 39 kg, po sześciu godzinach walki udało się rybę wyciągnąć z wody, resztę dnia zajęło oprawienie tego okazu. Dwa wiadra lodu za 20 kun, pozwoliło przechować rybę w bakiście przez tydzień. Zdjęcia naszych ryb można zobaczyć w Galeriach.
Polow ryb w Chorwacji jest wyjątkowo przyjemne i stosunkowo łatwe, podobnie jak w Norwegi ale ma jedna przewagę, tu jest ciepło w lecie 30 st C nie jest niczym nadzwyczajnym, dlatego wędkowanie na rejsach morskich w Chorwacji lubimy uprawiać nocą, gdy duże drapieżne ryby wypływają na żerowiska. W niektóre dni, gdy zaplanowane jest więcej żeglugi lub dłuższe zwiedzanie okolicy, posługujemy się kuszą, ryba z grilla na kolacje z zimnym piwkiem po upalnym dniu musi być.
 

Chcecie więcej adrenaliny? polow ryb w Chorwacji może go Wam podnieść.

Zasadzając się na dużego tuńczyka błękitnopłetwego lub walkę z gigantycznym miecznikiem, liczcie się ze skokiem ciśnienia krwi na kilka godzin, to mocna rzecz.

Taki zamiar musicie zapowiedzieć wcześniej, wówczas powiemy kiedy i gdzie, są na to największe szanse, to wielka i trudna sztuka ale wierzcie, emocje całej załogi są bardzo wysokie.

 polow ryb w Chorwacji bez zestawu haczykow jest niemozliwy
Polow ryb w Chorwacji organizuje rejsy chorwacja radujmy się, bo na pewno będzie smaczny obiad i kolacja a za oszsczednosci wyborny trunek
Polow ryb w Chorwacji , kursanci którzy są na naszych szkoleniach kolejny raz czesto łowia takie duze ryby, wiedza juz jak i gdzie z poprzednich szkolen
Połow ryb w Chorwacji w czasie rejsow morskich to wdzięczne hobby z którego płynie wiele pozytku dla załog rejsy Chorwacja, pozwala radować się i tanio zjeść
rejsy morskie logo adriatyk sailing

Polow ryb w Chorwacji - Okazy ryb morskich na morzu Adriatyckim

według najnowszych badań na Adriatyku zarejestrowano około 450 gatunków ryb morskich. Tendencja wzrostową pojawiania się nowych odmian utrzymuje się od dwóch dekad. Żeglarz Morski preferuje i poleca z powodu zalet smakowych i zdrowego odżywiania, ryby morskie takich gatunków jak:  sardynki, morszczuk, cietrzewia, dorada i okoń morski. Wymienione ryby występują w dużych ławicach i pojedynczo w zasadzie wzdłuż całego wybrzeża Chorwacji, blisko brzegu, zapewne z tego powodu są częstym gościem w Chorwackich kuchniach, można pozazdrościć i obejść się smakiem lub skontaktować się z żeglarzem Morskim a on temu zaradzi, polecam i zapraszam na pokład, mamy odpowiednia wędkę lub kusze także i dla Ciebie, więc nie zwlekaj.

Połów ryb w Chorwacji -  SARDYNKI

Sardynki są szczególnymi rybami w chorwackim rybołówstwie morskim i jednym z przedstawicieli grupy małych niebieskich ryb. Walory odżywcze i smakowe tej ryby nie trzeba specjalnie zachwalać szczególnie starszym pokoleniom Polaków, chociaż i młodsze pokolenia zajadają się tą rybą na rejsach żeglarza morskiego. Ryba ta występuje w Chorwacji w dużych ławicach wzdłuż wybrzeża, sardyny pełnią rolę sanitariuszy i opiekunów Morza Śródziemnego, przyczyniając się do jego dobrostanu. Sardynki nie są drogie nawet w Polsce, warto docenić ich kluczowe składniki odżywcze, których często brakuje w nowoczesnej diecie, sardynki są idealnym składnikiem wysokiej jakości posiłku. W Polsce najczęściej spotykamy ją w konserwach  a będąc na rejsie morskim warto sardynki przygotować na wiele zdrowszych, chorwackich sposobów, takich jak grillowane sardynki, bulion sardynkowy lub sardynki pieczone w piekarniku z aromatycznymi ziołami ostatecznie można je podać z patelni. Ciekawostką w połowie sardynki jest to, że bierze na sam goły, mały haczyk drgającej wędki, pokazał mi to zaprzyjaźniony Chorwat, gdy sącząc miejscowe wino nie mieliśmy przekąski.

 Połów ryb w Chorwacji - MORSZCZUK

Morszczuk w Chorwacji występuje w kilku odmianach, zaliczany jest do białych ryb morskich. Morszczuk jest znana rybą w Polskich kuchniach i jest tańszy niż jakakolwiek inna biała ryba. Uwielbiam go również ze względu na jego soczyste i miękkie mięso oraz łatwe czyszczenie i szybkie przygotowanie. Najczęściej podawany jest w panierce, w mące lub cieście piwnym. Wybornie smakuje pieczony w piekarniku z śródziemnomorskimi ziołami, a także może być podstawą pysznej i szybkiej zupy rybnej co na jachcie jest ważną zaletą.

 Połów ryb w Chorwacji - GROPER inaczej škarpina (hr) 

Chociaż niepozorny i niebezpieczny z wyglądu, grouper jest uważany za jedną z najbardziej cenionych ryb z gatunku puchatych. Smak groupera najlepiej można wydobyć przyrządzając zupę rybna na bazie bulionu. Żeglarz morski przyrządza ja  często na jachcie a przepis znajdziecie tu.  Inne wykorzystanie tej ryby w kuchni chorwackiej to sos z białego wina, pomidorów i śródziemnomorskich ziół, sos ten jest doskonałym dodatkiem do pieczony w piekarniku z różnymi rodzajami warzyw sezonowych.

Połów ryb w Chorwacji - DORADA

Dorada to znana powszechnie smaczna ryba z niewielka ilością ości i białym delikatnym, soczystym mięsie. Dorada występuje w kilku podgatunkach na Adriatyku. Podaje się ją smażoną lub grillowaną lub gotowaną, choć osobiści uważam że szkoda tak dobrego mięsa na zupę. Moje kubki smakowe najbardziej cenią te rybę z grilla lub pieczoną w piekarniku nadzianą warzywami. Niekiedy po zetknięciu się z żerującą ławicą Dorady, połowy wówczas są większe, wówczas duże okazy tej  pysznej ryby  poddaje filetowaniu przed zamrożeniem lub zalewam sosem wkładając do słoików dla kolejnych żeglarzy na przywitanie i pierwszy posiłek na jachcie. Doradę stosunkowo ciężko złapać na wędkę ale mam kilka na nią własnych patentów, podzielę się doświadczeniem z tymi którzy pomogą mi je łowić na dobry obiad dla całej załogi rejsy morskie w Chorwacji.

Połów ryb w Chorwacji - OKOŃ MORSKI

Okoń morski,  jest bardzo bardzo smaczną ryba o białym, delikatnym, soczystym mięsku . Ryba ta zalicz się do drapieżników, najlepiej wyciągać ją z wody podbierakiem mając założone rękawice. Osobiście podają tę rybę z grilla lub piekarnika może też być podstawą zupy rybnej, odpada wówczas problem ości których ta ryba ma pod dostatkiem. Okoń morski jest niekoronowanym królem wód przybrzeżnych Chorwacji, bliski krewniak groupera najlepiej bierze na żywą  np sardynkę. Najlepsza pora to druga połowa sierpnia, październik

Odpadów z żadnej ryby nie wyrzucam, gdy mam klatkę na skorupiaki, używam odpady rybne jako przynętę, szczególnie kraby lubią taki przysmak a my lubimy kraby, choć przyznam że akurat na Adriatyku dawno nie złapałem dorodnego kraba, ale warto i trzeba próbować. Najwięcej tych skorupiaków występuje w Europie na Atlantyku w okolicy Portugalii kontynentalnej oraz Madery, szczególnie w okresie ich marszu po dnie na Antarktydę, biegun gdzie będą żerować na  małże, jeżowce i wężowidła. Duży krab królewski w Chorwacji nie występuje albo jeszcze nie miałem okazji spotkać  ale z małych krabów wychodzi dobra , pożywna solanka- zupa rybna na bulionie z warzyw.

Polow ryb w Chorwacji wymaga licencji, czy wiesz jak uzyskać i gdzie opłacić zezwolenie na polow ryb ?

Jest to tanie i bardzo proste.
Dlaczego opłaca się wykupić obowiązkową licencje na połow ryb w Chorwacji ?

Poczucie legalności wędkowania  i święty spokój gwarantują udane wakacje i są bezcenne,

poza tym nie jest to ani czasochłonne, ani szczególnie kosztowne (60 kn lub około 8 € dziennie) do uzyskania via internet na stronie Ministerstwa Rolnictwa z obszaru C4. (link w tekście poniżej!).  Zdecydowanie nie warto zapłacić 2000 kn grzywny (około 270 €).  Maksymalny dzienny połów wynosi 5 kg w przypadku licencji rekreacyjnych i sportowych.

Jakie ryby możemy złowić w Chorwacji? i jak je poznać?


oto niektóre z nich. Polow ryb w Chorwacji jest łatwy i bardzo przyjemny ze względu na ciepły klimat, czystą wodę i obfitość ryb. Najczęściej poławianą rybą na osłoniętych wodach Chorwackiej części Adriatyku są:

a) Okoń morski (Orada),
b) Leszcz morski (Brancin),
c) Pandora pospolita (Arbun),
d) Makrela (Skusa),
e) Kleń makreli (Lokarda),
f) Żabnica (Grdobina),
g) Dentex (Zubatac) lub John Dory (Kovac).

Jakie ograniczenia ilościowe połowów dziennych obowiązują w Chorwacji? 5 kg dziennie na osobę.

Na otwartych wodach Adriatyku poza archipelagiem, można często jedną rybą przekroczyć tygodniowy limit dla jednego wędkarza. Bezpieczeństwo i komfort w czasie połowów zapewnia żeglarzom morskim łowienie z burty posiadającego ploter do połowów ryb luksusowego jachtu. 

Zapraszamy młodzież i dzieci z rodzicami na połow ryb w Chorwacji, karta wędkarska ani patent żeglarski nie są potrzebne, można radować się łowieniem ryb, wędka dla każdego, dużego i małego:)).