REJSY MORSKIE

REJSY CHORWACJA 

NASZ JACHT

KURSY ŻEGLARSKIE

REZERWACJA I KONTAKT

BAZA WIEDZY

DO POBRANIA

PŁATNOŚCI

SZKOLENIA ŻEGLARSKIE

SZKOLENIA MOTOROWODNE

GALERIA

POŁĄCZENIA LOTNICZE i

AUTOKAROWE

POLITYKA PRYWATNOŚCI

POGODA W CHORWACJI

POLITYKA COOCIS

BLOG

FAQ

KONTAKT DO ORGANIZATORA:

 

ANDREAS GRAZ   

tel : +49 1727841870 

e- mail: info@graz-web.de 

 DO POBRANIA  

 PŁATNOŚCI     

 SZKOLENIA ŻEGLARSKIE 

 SZKOLENIA  MOTOROWODNE

 GALERIA  

 POŁĄCZENIA LOTNICZE i 

 AUTOKAROWE 

 POLITYKA PRYWATNOŚCI  

 POGODA W CHORWACJI 

 POLITYKA COOCIS 

 BLOG  

 FAQ 

  1. pl
  2. en
  3. de
Obecnie stare jachty drewniane i stalowe z tamtego okresu, są w prywatnych rękach. Nowi właściciele odrestaurowali wysłużone jednostki cieszące się zasłużoną estymą wśród żeglarzy, szczególnie starszego pokolenia. Z drugiej strony, stare kości Rejsy Chorwacja kursy żeglarskie doceniają komfort dzisiejszych jachtów, niemniej martwi nas w Rejsy Chorwacja kursy żeglarskie fakt, że umiejętności nabywane przez lata, dzisiaj tracą na znaczeniu, praca na linach przy manewrach portowych była dawniej podstawą wyszkolonego żeglarza, obecnie została już prawie wyparta przez łatwo cumujące jachty z pomocą skrętnych o 360 stopni śrub napędowych, sterów strumieniowych itp. 
 
Praca z mapą papierową, również odchodzi w zapomnienie, rzut oka na GPS, większości dzisiejszych żeglarzy wystarcza, by odpowiedzieć na główne pytanie nawigatora - gdzie my jesteśmy? W zapomnienie odchodzą  astronawigacja oraz obsługa sekstansu, które obecnie znane są tylko nielicznym żeglarzom Oceanicznym i hobbystą.
 
        Rejsy Chorwacja kursy żeglarskie na swoich kursach i rejsach uczy jeszcze tych starych technik żeglarskich, komend na verholung (z niem. Verohlen), overholung, planowania drogi i przewidywania pogody bez użycia gotowych prognoz. Na kursach żeglarskich obowiązkowo nauczano w tamtych czasach historii żeglarstwa, kto dziś  w czasach jachtów - wydmuszek plastykowych, pamięta, wie jak wygląda i gdzie jeszcze można spotkać żagle lugrowe, rozprzowe, łacińskie? kto, zna każą listewkę w drewnianej omedze, denniki, wzdłużniki, dejwud, półpokładnik, kątnica, stewa ? a pytania o te elementy budowy jachtów były na każdym egzaminie PZŻ na patent żeglarza
 
      Oczywiście sami również używamy nowoczesnych przyrządów nawigacyjnych, ale pamiętamy i kultywujemy stare metody, nie z powodu obaw, że wysiądzie cała elektronika ale przez pamięć i szacunek do naszych nauczycieli żeglarstwa, cześć ich pamięci, odeszli na wieczną wachtę.  

Krótka, subiektywna historia żeglarstwa w Polsce w latach 1989 - 2020

      Przed przemianami społecznymi lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia w Polsce i Europie, Rejsy Chorwacja kursy żeglarskie podobnie jak znakomita większość żeglarzy tamtego okresu, znaliśmy żeglarstwo, co najwyżej od strony zatok, Gdańskiej i Szczecińskiej. Aby dostać zezwolenie na wypłynięcie na te osłonięte akweny, trzeba było mieć zgodę partii PZPR.  Rejsy Chorwacja kursy żeglarskie znamy historię i pamiętamy stare dzieje.

O zgodę sekretarza PZPR na wypłynięcie na zatokę Gdańską, Rejsy Chorwacja kursy żeglarskie starały się  cały rok, zbierając podpisy sekretarzy partyjnych, które otrzymywało się za przepracowane godziny w czynie społecznym. To też sprzęt żeglarski, głównie omegi i dezety, każdego roku były odmalowywane, drobne awarie naprawione, pomosty na przystaniach wyremontowane, główne pływania  miały miejsce na śródlądowych zbiornikach, rozsianych po całym kraju.

   To z tamtych i jeszcze wcześniejszych czasów pochodzi znany obecnie Rejsy Chorwacja kursy żeglarskie zwyczaj witania się żeglarzy przez podniesienie ręki. Spotkanie drugiego żeglarza na jeziorach Mazurskich było w tamtym czasie rzadkością, dlatego autentycznie i szczerze cieszyło a pozdrowienie było jak najbardziej miłe dla obu stron. Gdy otwarto granice i każdy dostał upragniony paszport, żeglarze zaczęli wypuszczać się coraz dalej w morze. Powyższe galerie zawierają obrazy z tego okresu i lat późniejszych, aż po obecne.

Rejsy Chorwacja kursy żeglarskie, wspominamy wszystkie nasze podróże i planujemy wciąż nowe, bo żeglarstwo weszło nam w krew wraz ze słoną wodą w usta. Rejsy Chorwacja kursy żeglarskie wychowujemy kapitanów jutra, przekazując doświadczenia młodszym żeglarzom. Kolejne lata przyniosły żeglarzom w Polsce w tym Rejsy Chorwacja kursy żeglarskie, zmiany  metod szkolenia nowych żeglarzy.  Pojawiły się na dużą skalę nowe jachty, głównie z tworzyw sztucznych, próchno i rdza poszły do lamusa, w tunelach aerodynamicznych odkryto po latach nauczania, że nie ma tzw. dyszy między fokiem a grotem, czego nauczano przez kilka dziesiątek lat. 

Żeglarz morski żegluje i zwiedza świat od ponad 30 lat. Jesteśmy szkołą życia dla młodego pokolenia żeglarzy, uczymy też historii żeglarstwa, obecnie obszaru wiedzy zupełnie nieznanej młodzieży, dlatego młodzież uczymy najchętniej a dorośli przy nas młodnieją. Żeglarz morski jest pasjonatem szkoleń żeglarskich. 
Żeglując zwiedzamy świat, poznajemy smak życia, powierz nam chłopca a oddamy Ci dojrzałego, odpowiedzialnego mężczyznę, żeglarza z pasją.

P-Wodospad Viktiora Zambia Zimbwawe (1)

 

P-Rafting rzeka Zambezi (2)

 

P-Rafting rzeka Zambezi (1)

 

P-kpt Janusz z dzieckiem Himba (2)

 

P-Wodospad Viktiora Zambia Zimbwawe (2)

 

P-Bermuda yachting Club 2004 (1)

 

P-ARC+2014 Las Palmas

 

P-Bermuda yachting Club 2004 (2)

 

P-kpt Janusz z dzieckiem Himba (1)

 

Jeśli zwiedzać świat, to powiemy Wam tylko tyle, że od strony morza lepiej  to zrobić, bo więcej zobaczysz, zwłaszcza gdy żeglujesz z Żeglarzem Morskim, który to robi od 30 lat. Na rejsach morskich nie tylko "oramy morze", wbijamy się niekiedy głęboko w ląd by poznać świat i nowych przyjaciół,

 Żegluj z nami 

Patent na długi kabel na pływach

 

 

Objazdowy-supermarket-na-Martnice-2014 

 

 

Objazdowy-supermarket-na-Martnice-2014

 

 

Malbork w kanalle kilkonskim 2014

 

 

Kubanka z cygarem Hawana 

 

 

Kubanka z cygarem Hawana (1)

 

 

kobiety plemienia Nimba

 

 

Bermuda 2004 

 

 

Bermuda 2004 

 

 

Akapulco-Z-cyklu-moj-Meksyk

 

 

Akapulco-Z-cyklu-moj-Meksyk-

 

 

Rejsy Kursy szkolenia żeglarskie        Rejsy Kursy szkolenia żeglarskie            Rejsy Kursy szkolenia żeglarskie         

rejsy morskie logo adriatyk sailing

Wrócimy z Wami w te wszystkie piękne miejsca, 

nie czekaj, nie zwlekaj i nie szukaj wymówek, teraz jest odpowiedni czas, żegluj z nami. 

                                                                                   Polecam i Zapraszam